Χριστουγεννιάτικη Έκθεση βιβλίου

Από τις 17/12 ως τις 20/12/2018 με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας και με αφορμή την επίσκεψη των συγγραφέων κ. Μιχαλόπουλου και κ. Κάββαλου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας τετραήμερη Έκθεση Βιβλίου, όπου διατέθηκαν λογοτεχνικά βιβλία για εφήβους και ενήλικες.                                                                             Στόχος της εκδήλωσης ήταν να μυήσουμε τα παιδιά μας στη μαγεία των βιβλίων και να καλλιεργήσουμε σε αυτά τη φιλαναγνωσία. Οι μαθητές ανταποκρίθηκαν με ενθουσιασμό ξεφυλλίζοντας και αγοράζοντας βιβλία της αρεσκείας τους.

Ακολουθούν οι εντυπώσεις των μαθητών μας:

« Ήταν πολύ ωραία και είχε ενδιαφέρον. Χαίρομαι πολύ που το οργάνωσαν τόσο σωστά και είχαν φροντίσει να δούμε ωραία βιβλία.»

Ελένη-Ηλιάνα Καλογερά   Γ2

«Ήταν πιο ωραία από πέρυσι καθώς είχε πιο ενδιαφέροντα βιβλία , αν και θα μπορούσε να είχε λίγα περισσότερα.»

Κωνσταντίνα Ψωμαδέλη Γ5

20181219 124517