Εφημεριδάκι Οικιακής Οικονομίας

Την Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου 2015, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, παρουσιάστηκε από τους μαθητές της Γ' τάξης, σε ηλεκτρονική μορφή, το 6ο τεύχος από το "Εφημεριδάκι της Οικιακής Οικονομίας" με θέμα: Ελληνικά έθιμα στον κύκλο του έτους.

Το εφημεριδάκι υπήρξε αποτέλεσμα σύνθεσης των ομαδικών εργασιών των μαθητών, υπό την επίβλεψη, την καθοδήγηση και το συντονισμό της υπεύθυνης καθηγήτριας Οικιακής Οικονομίας κας Παπασταμάτη Αργυρώς, ενώ την τελική επιμέλεια των κειμένων είχε ο Φιλόλογος κ. Νάσης Κων/νος.

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία της η σύμβουλος Οικιακής Οικονομίας κα Μακρή Δήμητρα, η οποία επέδωσε σε κάθε μαθητή ξεχωριστά, αλλά και στους συμμετέχοντες καθηγητές, βεβαίωση συμμετοχής.

PICT0696

PICT0700