Παρουσίαση βιβλίου του Νίκου Μιχαλόπουλου

ΒΙΒΛΙΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Τη Δευτέρα 18-12-2017 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε βιβλιοπαρουσίαση του βιβλίου «Θες να παίξουμε;» από τον ίδιο τον συγγραφέα κ. Νίκο Μιχαλόπουλο. Την εκδήλωση παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον οι μαθητές μας και μας καταθέτουν τις εντυπώσεις τους:

Αυτό που μου έμεινε περισσότερο στη μνήμη και θα ήθελα να το μοιραστώ είναι το σύνθημα «ονειρεύομαι, θέλω, μπορώ», το οποίο εκφράζει το βασικό συστατικό για την επιτυχία του κάθε στόχου μας.

Έλενα Καραβίτη, Γ2

Το μήνυμα που αποκόμισα είναι ότι τίποτα δεν είναι αδύνατο, αρκεί να προσπαθήσεις σκληρά.

Ορέστης Λάνα, Γ1

Ο συγγραφέας μίλησε πολύ ωραία για πολύ ενδιαφέροντα θέματα (π.χ. bulling) και για τη ζωή του. Θεωρώ ότι ενέπνευσε πολλά παιδιά από το σχολείο να ακολουθήσουν το όνειρό τους χωρίς να επηρεάζονται από τις αρνητικές κριτικές.

Παναγιώτα Δεληζήση, Γ2

Έμαθα να πιστεύω στον εαυτό μου. Ο συγγραφέας μας έκανε να καταλάβουμε ποιες είναι οι πραγματικές δυσκολίες στη ζωή.

Αθηνά Λώλη, Γ3