MAKE A WISH

ΔΡΑΣΗ "ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ 2021-2022’’

Οι μαθητές του σχολείου μας έλαβαν μέρος στη δράση‘’Αστέρι της Ευχής 2021-2022’’ του οργανισμού MAKE A WISH (ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ) ο οποίος βοηθά με τη συμβολή των πολιτών οι οποίοι συμμετέχουν στο πρόγραμμα, να πραγματοποιηθούν ευχές παιδιών τα οποία πάσχουν από σοβαρές ασθένειες.

Οι μαθητές μας συγκέντρωσαν το ποσό των 190 ευρώ τα οποία πρόσφεραν στον οργανισμό. Τα χρήματα αυτά θα εκπληρώσουν την επιθυμία της μικρής Δέσποινας (11 ετών) να αποκτήσει ένα legoκάστρο της Disney και ένα lego καράβι του Mickey. Οι μαθητές έλαβαν ως αναμνηστικό χάρτινα αστεράκια και υφασμάτινα κορδελάκια-βραχιολάκια. Το σχολείο μας έλαβε επίσης το "πιστοποιητικό υιοθεσίας’’ του οργανισμού MAKE A WISH καθώς και τις θερμές ευχαριστίες του.