ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΟΚΤΩΒΡΗΣ 2019

Τη Δευτέρα 7/10/2019 το απόγευμα πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών.Η διευθύντρια κ. Φιλοσόφου ενημέρωσε διεξοδικά τους γονείς και κηδεμόνες για τη λειτουργία του σχολείου  και για το πλαίσιο οργάνωσης της σχολικής ζωής ζητώντας τη συνεργασία τους με το σύλλογο καθηγητών -και αυτόν των γονέων και κηδεμόνων- ώστε να επιτευχθούν οι στόχοι της σχολικής κοινότητας.Ακολούθησε γνωριμία και συζήτηση με τους γονείς.Έγινε επίσης παρουσίαση όλων των δράσεων του σχολείου - εορτών, εκπαιδευτικών επισκέψεων, εκδρομών,εκδηλώσεων,πολιτιστικών και ευρωπαικών προγραμμάτων που υλοποιεί το σχολείο μας.Ιδιαίτερη αναφορά έγινε στη συμμετοχή των μαθητών μας στο ευρωπαικό πρόγραμμα e-twinning και στη βράβευση του σχολείου μας με την εθνική ετικέτα ποιότητας για τα ευρωπαικά έργα " Holding hands" (Κρατώντας τα χέρια) και "Ας γίνουμε δημοσιογράφοι του κόσμου" που υλοποιήθηκαν κατα το σχ έτος  2018-19. Τέλος παρουσιάστηκαν τα αποτελέσματα του προγράμματος  ERASMUS+ δράση ΚΑ1 με τίτλο" Το σχολείο είναι εν.... τάξει "  και θέμα "Η   εφαρμογή καλών πρακτικών στο σύγχρονο συμπεριληπτικό σχολείο" στο οποίο συμμετείχαν εκπαιδευτικοί του σχολείου.

IMG 20191007 184416

IMG 20191007 184658